top of page

הרצאות

אני מאמין שהרצאה טובה היא אוסף של מידע וכלים, המשולבים בדוגמאות סיפורים ותמונות, אשר מתחברים לעולם התוכן של המשתתפים, מרתקים את הקהל, מעוררים השראה, פותחים את הראש, ונותנים כלים מעשיים וערך משמעותי לכל שומע.

אחרי ארבעה עשורים בהם צברתי ניסיון ניהולי רב בתפקידי פיקוד בכירים בצה"ל ובתפקידי מנכ"ל בארגונים וחברות מובילות בישראל והעברתי מאות הרצאות וסדנאות לחברות וארגונים שונים, אני יכול להגיד בוודאות שיש לי הרבה לתרום ולסייע גם לכם. 

בהרצאות אני מדבר "בגובה העיניים" ומעביר גם נושאים מורכבים בשפה פשוטה ומעניינת המובנת לכל השומעים. ההרצאות משלבות עובדות, סרטונים ודוגמאות רבות וגם סיפורים אישיים המתובלים בהומור.

 

בין אם בהרצאות מקצועיות בנושאים מגוונים ובין אם בהרצאות העשרה ומוטיבציה, תוכלו לצאת מההרצאה עם סט כלים עוצמתי וערך אמיתי שישאר אתכם עוד הרבה אחרי שההרצאה תסתיים. 

פודקאסט של שירן שמר עם ד"ר אריה פישביין

תחרות מרצים - מנהיגות אנושית

הרצאה על מנהיגות אנושית למשטרה צבאית

מנהיגות ממוקדת אנשים

להוביל לתוצאות באמצעות יחסי אנוש מעולים

ההרצאה דנה בהבדל בין ניהול למנהיגות ומתמקדת במנהיג הסוחף את אנשיו אחריו בכוח הכריזמה ובכוח הטיפול האנושי שלו באנשים. ההרצאה משלבת דוגמאות רבות מהניסיון הניהולי שלי, סיפורים עם מוסר השכל ומודלים עסקיים. בהרצאה זו נלמד כיצד לטפל במשאב האנושי שהוא המשאב החשוב ביותר בארגון, וכיצד להביא אותו לבצע את מה שהמנהל רוצה מתוך מוטיבציה עצמית ורצון להצטיין. ההרצאה מתבססת על הספר "המפתח למנהיגות אנושית".

מנהיגות ממוקדת אנשים

צבא ובטחון 

האיום והמענה - מה שכל ישראלי חייב לדעת על בטחון המדינה

הרצאה להעשרה בה יינתן ניתוח מקצועי ומעמיק על מצבה הביטחוני של מדינת ישראל. בהרצאה נתמקד במדינות העימות המקיפות אותנו, נעסוק בלימוד הלקחים ממלחמות העבר ותוצג תחזית עתידית להתפתחות האיום והמענה של מדינת ישראל. כולל הפעילות להגנה בפני טילים ואיום הטילים הצפוי לנו ומערכות הגנה כנגד טילים המאיימים על ישראל.

צבא ובטחון 

טכנולוגיות צבאיות חדשות 

פיתוחים חדשניים בשוק הבטחוני - מהאבן ועד הלויין

בהרצאה זו תינתן סקירה על הפיתוחים הטכנולוגים החדישים בעולם כנגד האיומים המתפתחים. הסקירה תכלול בין היתר רובוטים בשדה הקרב, אמצעי מודיעין משוכללים, פצצות חכמות, מטוסים ללא טיס, סירות בלתי מאוישות, נשק לייזר ועוד.

טכנולוגיות צבאיות חדשות 

כיפת ברזל

מחשיבה תיאורטית לפתרון מבצעי

סיפורה של מערכת כיפת ברזל כפרויקט משולב מרגע התכנון ועד להצלחה הבלתי צפויה ביירוט רקטות ופצצות מרגמה וקבלת פרס ישראל.

כיפת ברזל

הסייבר 

המלחמה הבאה בעולם המודרני

בהרצאה תינתן סקירה על אתגרי עולם הסייבר תוך שימוש במושגים מחיי היום יום שכל אחד צריך להכיר. ינתנו דוגמאות לאירועי סייבר שאירעו בעולם ומה הדרכים להתגונן מפניהם

הסייבר 

ניהול פרויקטים 

ניהול אפקטיבי מנסיונו האישי של מנהל הפרוייקט

בהרצאה יוצגו שלבים הכרחיים לביצוע אופטימאלי של שלב המכרז לקראת הפרויקט וביצוע הפרויקט עצמו.
ההרצאה תתבסס על ניסיון רב שנים בניהול פרויקטים וביניהם חברת start up, הרכבת הקלה, בניית קניון ארנה, מספר פרויקטים ביטחוניים כגון כיפת ברזל ואחרים.

ניהול פרויקטים 

שיווק ממוקד 

הכללים להגדלת המכירות בעסק שלך

בהרצאה זו נלמד את עקרונות השיווק תוך מתן דוגמאות מעשיות מהניסיון האישי. השיווק זו האסטרטגיה והגדרת דרך הפעולה הנדרשת והמכירות זו הפעולה הטקטית ליישם את האסטרטגיה הזאת ולכן הקשר ביניהן הוא חזק ובלתי נמנע. 

שיווק ממוקד 

הלקוח תמיד צודק 

הכללים לשירות לקוחות מצטיין

בהרצאה יוצג מודל לשרות לקוחות ויבוצע ניתוח של שלבי המודל בהתייחס למצבים אמיתיים בארגונים, כמו כן יוצגו סרטונים ובהם צורות טיפול שונות בשירות הלקוח על מנת ללמוד מה היא הדרך הנכונה להעלאת שביעות רצון הלקוחות ושימור הלקוחות לזמן ארוך. בהרצאה זו ינתנו כלים מעשיים לטיפול נכון בלקוח על מנת להגדיל את שביעות הרצון שלו ולגרום לו להיות לקוח מרוצה ונאמן שממשיך לעבוד עם החברה לאורך זמן.

הלקוח תמיד צודק 

סודות הפרזנטציה המצוינת

כללי הזהב להעברת הרצאה מעניינת ויעילה

כל אחד מאיתנו נדרש לעיתים לעמוד בפני קהל ולדבר. לכולם יש פחד קהל שעליו צריך להתגבר. בהרצאה יינתנו כללים מרכזיים כיצד לדבר בפני קהל, וכן, מגוון כלים מעשיים כיצד להתמודד עם פחד הקהל ואיך להעביר הרצאה מעולה ומעניינת.

סודות הפרזנטציה המצוינת

יעל בוסני
מנהלת תחום
נגב קרמיקה

"בשמי ובשם נגב קרמיקה הנני מודה לך על הרצאה מאלפת בנושא מנהיגות והעצמה אישית. הרצאה והאופן שהעברת אותה פשוט מעניינת ויוצרת רצון להמשיך ללמוד מניסיונך"

נגב קרמיקה

טלי דניאל, רפ"ק
קצינת חינוך/חטיבת ההדרכה
משטרת ישראל

"במסגרת יום עיון למשפטנים במשטרה, העברת הרצאה בנושא: "מנהיגות ממוקדת באנשים". המשתתפים נהנו, גילו עניין רב, היו קשובים והביעו שביעות רצון רבה מהתובנות החשובות שהעברת בהרצאתך המרתקת."

משטרת ישראל

יונה טילמן

מנהל תכנית ברוקדייל

אוניברסיטת בר אילן

"ברצוני להודות לך על הרצאתך המעניינת והמרתקת במסגרת הסדרה: "נושאים מרכזיים בתולדות העם והמדינה".

ההרצאה הועברה בצורה מקצועית וריתקה את השומעים. מקווים להמשיך במסורת עוד שנים רבות."

אוניברסיטת בר אילן

אריה פישביין מסביר בסרטון תקציר מנהיגות אנושית

אריה פישביין מסביר בסרטון על הכנות הנדרשות להרצאה

bottom of page